1. Úvod
  2. Kurzy
  3. SÍLA – STABILITA –...

SÍLA – STABILITA – MOBILITA

O kurzu

Všechny parametry tělesného rozvoje v jedné tréninkové jednotce. To je motto všech našich tréninků.

obrz1

Když rozvíjíme sílu nebo vytrvalost, vždy dbáme na to, aby tělo bylo v každé fázi pohybu také maximálně stabiliní a v kloubech byla ideální hybnost. To se samozřejmě pozitivně odrazí ve způsobu dýchání. Každý cvik musí zlepšovat mobilitu a stabilitu, zvyšovat sílu a být tělu zdravotně prospěšný.

Kineziologická podstata pohybu je stejná u silového tréninku, u cvičení se specializací rozvoje kondice i u zdravotně orientované lekce. Mění se pouze intenzita, zvolená zátěž a výběr cviků. Pohybové stereotypy jsou ale vždy stejné.

Objednávka kurzu

Kurz SÍLA-STABILITA-MOBILITA 10.09.2023 – 2650 Kč 10.09.2023 Objednat
Kurz SÍLA-STABILITA-MOBILITA 09.12.2023 – 2650 Kč 09.12.2023 Objednat

LEKTOR – Václav Rázl

Za dlouhá léta, kdy se pohybuje kolem sportu, si prošel všemi možnými způsoby pohybu.

Od roku 1974 členem zápasnické oddílu Rudá hvězda Praha. Za 14 let působení na zápasnické žíněnce se setkal se všemi známými metodami silového a kondičního tréninku. Jako člen reprezentace přišel do kontaktu s nejlepšími trenéry v tomto sportu.

Po ukončení aktivní činnosti se několik věnoval nesoutěžní kulturistice a pak se začal plně věnovat fitness. Po vážných zdravotních problémech, které měly přímou souvislost s dlouhými léty ve vrcholového sportu, začal od základu měnit způsob pohybu. Naučil se jinak stát, sedět, chodit. Pozoroval spontánní pohyb dětí, objevoval zákonitosti vrozené motoriky a učil se od nejlepších.

Za nejplodnější spolupráci považuje setkávání s doktorem Čumpelíkem. Veškeré tréninky, ať silově zaměřené, kondiční, nebo z důrazem na odstranění svalové nerovnováhy a bolestí musí být pro tělo zdravé a prospěšné. To je hlavní motto jeho tréninků. Ideální pohyb je podle vrozených souher, pokud je poznáme a pochopíme, vše se zlepšuje, v opačném případě budeme neustále hasit problémy.

Termíny
10.09.2023 9:00-17:00
09.12.2023 9:00-17:00
Lektor
Václav Rázl
Cena
2650 Kč
Místo
FYZIOFITNESS ČERNOŠICE

CO SE NAUČÍTE

  • základní pravidla specifické lidské motoriky
  • jakým způsobem dávat správné informace CNS k zapojení ideální celotělové souhry
  • jak upravit jakýkoliv cvik, aby byla splněna podmínka SÍLY, STABILITY a MOBILITY v každé fázi pohybu
  • využít zlepšení stability v kloubu ke zvýšení mobility v kloubu jiném
Přihlásit se na kurz