1. Úvod
  2. Kurzy
  3. NASTAVENÍ CHODIDEL – CESTA...

NASTAVENÍ CHODIDEL – CESTA K FUNGUJÍCÍMU PÁNEVNÍMU DNU

O kurzu

Optimální nastavení chodidla je základním pilířem napřímení. Bez aktivního chodidla nejenže nelze napřímit páteř, není ani možné využít naplno bránici jako hlavní nádechový sval.

Vivobarefoot - cesta k fungujícímu pánevnímu dnu 1

Snaha o zlepšení funkce svalů pánevního dna bez zaměření pozornosti na správnou funkci chodidel je cesta po slepé ulici. Nefunkční chodidla, neaktivní prsty a problémy se svaly pánevního dna jdou ruku v ruce.

Vivobarefoot - cesta k fungujícímu pánevnímu dnu

Propojení tarzálních kostí s prstci prostřednictvím metatarzů je základním parametrem ke správné funkci chodidel. Bez zajištění nosné části (zánártí) není možné docílit pružnosti nártu. Po kurzu bude většina účastníků schopna efektivně ovládat část těla, která zprostředkovává kontakt se zemí – CHODIDLA.

Objednávky kurzu

Kurz NASTAVENÍ CHODIDEL – CESTA K FUNGUJÍCÍMU PÁNEVNÍMU DNU 21.03.2024 – 500 Kč 21.03.2024 Objednat

LEKTOR – Václav Rázl

Za dlouhá léta, kdy se pohybuje kolem sportu, si prošel všemi možnými způsoby pohybu.

Od roku 1974 členem zápasnické oddílu Rudá hvězda Praha. Za 14 let působení na zápasnické žíněnce se setkal se všemi známými metodami silového a kondičního tréninku. Jako člen reprezentace přišel do kontaktu s nejlepšími trenéry v tomto sportu.

Po ukončení aktivní činnosti se několik věnoval nesoutěžní kulturistice a pak se začal plně věnovat fitness. Po vážných zdravotních problémech, které měly přímou souvislost s dlouhými léty ve vrcholového sportu, začal od základu měnit způsob pohybu. Naučil se jinak stát, sedět, chodit. Pozoroval spontánní pohyb dětí, objevoval zákonitosti vrozené motoriky a učil se od nejlepších.

Za nejplodnější spolupráci považuje setkávání s doktorem Čumpelíkem. Veškeré tréninky, ať silově zaměřené, kondiční, nebo z důrazem na odstranění svalové nerovnováhy a bolestí musí být pro tělo zdravé a prospěšné. To je hlavní motto jeho tréninků. Ideální pohyb je podle vrozených souher, pokud je poznáme a pochopíme, vše se zlepšuje, v opačném případě budeme neustále hasit problémy.

Termíny
21.03.2024 19:30-21:00, Vivobarefoot v Panské ulici 7
Lektor
Václav Rázl
Cena
500 Kč
Místo
Vivobarefoot v Panské ulici 7

CO SE NAUČÍTE

  • nastavit optimálně chodidlo
  • pomocí aktivace chodidel propojit střed těla s končetinami
  • prostřednictvím chodidel ihned výrazně zvýšit sílu a hybnost těla
  • zefektivnit chůzi, běh a veškerý pohyb
Přihlásit se na kurz