1. Úvod
  2. Články
  3. TRÉNINK CORE – SOUHRA...

TRÉNINK CORE – SOUHRA CELÉHO TĚLA, NE ZATÍNÁNÍ BŘICHA!

Chceme být díky tréninku core slabší a méně stabilní? Chceme zdvihnout menší zátěž a přetěžovat páteř?
Ne? V tom případě je nezbytné přistupovat k tréninku přirozeně a netlačit nikam ramena, nezatínat, nepodsazovat, nestahovat, nevtahovat.

Neraďme tělu, jak má zapojovat svalové souhry, umí to rozhodně lépe než my!
Naše držení těla je ale často negativně ovlivněné civilizačním způsobem života a pokud neuděláme vůbec nic, tak si s tím naše tělo asi také úplně neporadí.

panevni-dno-pod-mikroskopem-1

Co s tím? Komunikujme s naším mozkem a dávejme mu správné informace!
Jak? Sdělme mu, že chceme vytvářet pohyb, že se chceme někam podívat, něco uchopit, někam nakročit.
Mozek nemá oči, aby viděl, co máme v úmyslu, takže když například zvedneme ruku jen tak bez důvodu, tak se nestane se zbytkem těla vůbec nic. Nevytvoří se stojná noha, opěrná ruka, nezpevní se trup, nezlepší se dýchání, ani stabilita těla – prostě nic! Když ale do zdvihu ruky vložíme ideu k pohybu, tedy pohyb ruky bude veden úmyslem někam sáhnout, uchopit, tak se začnou dít věci.

Aby byl splněn zamýšlený úkol, dojde ke zpevnění celého těla! Ne však proto, že jsme si to usmysleli, ale protože to zamýšlený pohyb vyžaduje. Tyto celotělové souhry tedy neřídíme my ale náš nervosvalový systém!

zada-v-kondici-1

V případě, že použijeme při tréninku velké zátěže, nabývají principy aktivace spontánní vrozené motoriky ještě větší důležitosti. Vyšší zátěž s uzamčenou páteří – postupná likvidace vlastního těla! Můžeme zdvihat hodně, v podstatě cokoliv a nemusí přitom trpět náš pohybový aparát. I mrtvý tah s hodně kotouči na ose může znamenat zdravotní přínos. Chce to jen malou drobnost, vědět jak na to.

CHCETE SE DOZVĚDĚT VÍCE?

ZAREGISTROVAT SE NA KURZ

Přihlásit se na kurz