1. Úvod
  2. Články
  3. POZICE NA ČTYŘECH

POZICE NA ČTYŘECH

Chovejme se přirozeně a poslouchejme své tělo.

Je naším cílem mít zdravé klouby s volnou hybností a sladěné a silné tělo? Tak se pojďme pokusit oprostit od zaběhlých pokynů a snažme se sladit  své tělo s vrozenými souhrami. Pojďme sami sobě naslouchat a ne svým svalům nakazovat, co mají dělat. Proč ovlivňovat různými povely jednotlivé části, když je možné rozhýbat vše najednou a přirozeně? K čemu se snažit o práci konkrétních svalů, pokud je v dosahu celotělová aktivita. Na co se zabývat jedním kloubem a nevyužít možnosti nastavení všech kloubů v těle do ideálního stavu. To sice nikdo z nás nezvládne, náš mozek to ale umí naprosto dokonale! Musíme s ním ale najít stejnou řeč, komunikovat, dávat mu správné informace a zbytek nechat na něm.

vaclav-razl

Trojrozměrné vytvoření opory nikdo z nás neumí vědomou činností. Vždy zapojíme jen určitou svalovou část a tlak bude probíhat jen jedním směrem. Zkusme na určitý pohyb jen pomyslet a opora se vytvoří sama. Bez ní by totiž pohyb nebyl možný. Na prvním obrázku je vytvořena opora pouhou myšlenkou na pohyb vpřed a nahoru k určitému vyhlídnutému místu.

vaclav-razl2

Na druhém obrázku je to obdobné. Pouhá myšlenka na zdvihnutí ruky vytvoří oporu na stejnostranné noze a protilehlé ruce. Lopatka jde od páteře a díky tomu se páteř neuzavírá. Zůstane tak volná k napřímení a k rotaci.

Pojďme tedy neznásilňovat své tělo, ale naslouchejme mu.

Přihlásit se na kurz