1. Úvod
 2. Kurzy
 3. REGENERACE PÁTEŘE 1

REGENERACE PÁTEŘE 1

O kurzu

Nalezení ideálních celotělových souher, kdy zádové svaly koordinovaně spolupracují s celým zbytkem těla, je hlavním důvodem v našem zatím stoprocentním odstraňování bolestí zad.
Na skoliózu, zvýšenou kyfózu, či lordózu přistupujeme vždy podle stejných pravidel. Vždy se jedná o nedostatečné napřímení páteře a řešením je vytvoření harmonie na všech stranách trupu.

Regenerace patere - Vašek

Používání vrozených hybných programů je základem našeho úspěchu při odstraňování problémů spojených s výhřezem ploténky, či jiných defektů v oblasti páteře. Zároveň tato celotělová synergie skvěle funguje na zmírnění, či odstranění diastázy. Břišní svaly zde hrají velmi důležitou a nezastupitelnou roli.

Regenerace patere - Vašek

Na páteři nesmí viset celý trup, ten musí být vzpřímen pomocí kyčlí a ramen. Optimálně fungující ramenní a pánevní pletence odlehčují kompresní tlak na páteř a mimo jiné umožňují regeneraci meziobratlových destiček. Vyvolání vrozených hybných programů s distálním tahem svalů kyčelních kloubů pomáhá udržet v ideálním stavu i SI skloubení.

Objednávka kurzu

Kurz REGENERACE PÁTEŘE 1 – CVIČENÍ S VÝHŘEZEM PLOTÉNKY, ODBLOKOVÁNÍ SI SKLOUBENÍ 24.09.2023 – 2650 Kč 24.09.2023 Objednat

LEKTOR – Václav Rázl

Za dlouhá léta, kdy se pohybuje kolem sportu, si prošel všemi možnými způsoby pohybu.

Od roku 1974 členem zápasnické oddílu Rudá hvězda Praha. Za 14 let působení na zápasnické žíněnce se setkal se všemi známými metodami silového a kondičního tréninku. Jako člen reprezentace přišel do kontaktu s nejlepšími trenéry v tomto sportu.

Po ukončení aktivní činnosti se několik věnoval nesoutěžní kulturistice a pak se začal plně věnovat fitness. Po vážných zdravotních problémech, které měly přímou souvislost s dlouhými léty ve vrcholového sportu, začal od základu měnit způsob pohybu. Naučil se jinak stát, sedět, chodit. Pozoroval spontánní pohyb dětí, objevoval zákonitosti vrozené motoriky a učil se od nejlepších.

Za nejplodnější spolupráci považuje setkávání s doktorem Čumpelíkem. Veškeré tréninky, ať silově zaměřené, kondiční, nebo z důrazem na odstranění svalové nerovnováhy a bolestí musí být pro tělo zdravé a prospěšné. To je hlavní motto jeho tréninků. Ideální pohyb je podle vrozených souher, pokud je poznáme a pochopíme, vše se zlepšuje, v opačném případě budeme neustále hasit problémy.

Termíny
24.09.2023 9:00-17:00
Lektor
Václav Rázl
Cena
2650 Kč
Místo
FYZIOFITNESS ČERNOŠICE

CO SE DOZVÍTE?

 • jaký zvolit postup pro odstranění, či výrazné zmírnění bolesti zad
 • jak postupovat při výhřezu meziobratlové ploténky
 • odblokování často přetížených SI skloubení
 • odstranit skoliózu aplikováním silového tréninku s vyvoláním vrozených souher
 • účinně posilovat zádové svaly ve funkci napřímení páteře
 • aktivovat vzpřímení v ramenou a kyčlích a tím šetřit páteř
 • přenést váhu těla a přidané zátěže přes kyčelní klouby
 • zvedat a přenášet těžké předměty v běžných životních situací bez přetěžování páteře
 • optimálně sedět a stát
Přihlásit se na kurz