1. Úvod
  2. Kurzy
  3. PÁNEVNÍ DNO POD MIKROSKOPEM

PÁNEVNÍ DNO POD MIKROSKOPEM

O kurzu

Problémy s pánevním dnem jsou v dnešní době jedním z nejčastějších problémů, se kterým se setkáváme. Často nesprávnou funkci svalů pánevního dna spojujeme pouze s inkontinencí, málokdo si však uvědomuje, že bez harmonické činnosti svalů pánevního dna a jejich ideální koordinaci s ostatními svaly, není možné napřímit páteř. Nenapřímení páteře je přitom nejčastější příčinou bolesti zad.

fyzio-fitness-kurzy-pánevní-dno

Ať už jde o problémy vzniklé po porodu, po menopauze, nebo se jedná o neharmonickou svalovou práci naší muskulatury, je důležité je řešit. Dysfunkce pánevního dna může kromě problémů s bolestmi zad a kostrče způsobovat i mnoho dalších obtíží. Vzpřimovací funkce pánevního dna má velmi zásadní vliv na silové výkony, ale i na zlepšení chůze a běhu.

fyzio-fitness-kurzy-pánevní-dno-2

Během tohoto kurzu se naučíte, jak pracovat se svaly pánevního dna v celotělové harmonii, aby postupně došlo k obnovení posturální funkce a vymizení obtíží. Budeme využívat aktivaci vrozených hybných programů a aplikovat je do praxe.

 

Objednávky kurzu

Kurz PÁNEVNÍ DNO POD MIKROSKOPEM 29.10.2023 – 2650 Kč 29.10.2023 Objednat

LEKTOR – Václav Rázl

Za dlouhá léta, kdy se pohybuje kolem sportu, si prošel všemi možnými způsoby pohybu.

Od roku 1974 členem zápasnické oddílu Rudá hvězda Praha. Za 14 let působení na zápasnické žíněnce se setkal se všemi známými metodami silového a kondičního tréninku. Jako člen reprezentace přišel do kontaktu s nejlepšími trenéry v tomto sportu.

Po ukončení aktivní činnosti se několik věnoval nesoutěžní kulturistice a pak se začal plně věnovat fitness. Po vážných zdravotních problémech, které měly přímou souvislost s dlouhými léty ve vrcholového sportu, začal od základu měnit způsob pohybu. Naučil se jinak stát, sedět, chodit. Pozoroval spontánní pohyb dětí, objevoval zákonitosti vrozené motoriky a učil se od nejlepších.

Za nejplodnější spolupráci považuje setkávání s doktorem Čumpelíkem. Veškeré tréninky, ať silově zaměřené, kondiční, nebo z důrazem na odstranění svalové nerovnováhy a bolestí musí být pro tělo zdravé a prospěšné. To je hlavní motto jeho tréninků. Ideální pohyb je podle vrozených souher, pokud je poznáme a pochopíme, vše se zlepšuje, v opačném případě budeme neustále hasit problémy.

Termíny
29.10.2023 9:00-17:00
Lektor
Václav Rázl
Cena
2650 Kč
Místo
FYZIOFITNESS ČERNOŠICE

CO SE NAUČÍTE

  • správnou svalovou koordinací a nastavením těla předcházet problémům s touto oblastí
  • jak cvičit pánevní dno v celotělových souhrách a v optimální harmonii
  • jak zapojit CNS do cvičení a vyvolat tak spontánní motorickou odezvu
  • využít svaly pánevního dna do silového tréninku
  • objevit spojení napřimovací funkce pánevního dna a bránice
Přihlásit se na kurz