1. Úvod
  2. Kurzy
  3. KINEZIOLOGIE BĚHU

KINEZIOLOGIE BĚHU

O kurzu

Snad každý živý tvor na planetě má svůj způsob rychlého pohybu, ale pouze u člověka probíhá tento pohyb na dvou končetinách a s páteří ve vertikální pozici. Naučit se takovému pohybu znamenalo pro lidský druh miliony let vývoje. Za tak dlouhou dobu to příroda vymyslela opravdu dokonale a vybavila nás pohybovými vzory, které nám umožňují rozeběhnout se vpřed, aniž bychom si náš pohybový aparát poškozovali.

funkcni-fyziotrening-2

Civilizace zde ale zasáhla velmi negativně! Vrozené hybné programy jsou potlačené, svaly ochabují a nezapojují se do svalových řetězců tak, jak to pro nás příroda vymyslela. Páteř se pak přetěžuje, klouby bolí a běhání se může stát velmi problematickým.

Zjistíte, jak se vrátit k pohybovým vzorům, které sladí vaše tělo do jednoho celku. Běhání pak pohybovému aparátu pomůže ke skvělé kondici, síle a vytrvalosti.

Objednávka kurzu

Kurz KINEZIOLOGIE BĚHU 18.03.2023 – 2650 Kč 18.03.2023 Objednat

LEKTOR – Václav Rázl

Za dlouhá léta, kdy se pohybuje kolem sportu, si prošel všemi možnými způsoby pohybu.

Od roku 1974 členem zápasnické oddílu Rudá hvězda Praha. Za 14 let působení na zápasnické žíněnce se setkal se všemi známými metodami silového a kondičního tréninku. Jako člen reprezentace přišel do kontaktu s nejlepšími trenéry v tomto sportu.

Po ukončení aktivní činnosti se několik věnoval nesoutěžní kulturistice a pak se začal plně věnovat fitness. Po vážných zdravotních problémech, které měly přímou souvislost s dlouhými léty ve vrcholového sportu, začal od základu měnit způsob pohybu. Naučil se jinak stát, sedět, chodit. Pozoroval spontánní pohyb dětí, objevoval zákonitosti vrozené motoriky a učil se od nejlepších.

Za nejplodnější spolupráci považuje setkávání s doktorem Čumpelíkem. Veškeré tréninky, ať silově zaměřené, kondiční, nebo z důrazem na odstranění svalové nerovnováhy a bolestí musí být pro tělo zdravé a prospěšné. To je hlavní motto jeho tréninků. Ideální pohyb je podle vrozených souher, pokud je poznáme a pochopíme, vše se zlepšuje, v opačném případě budeme neustále hasit problémy.

Termíny
18.03.2023 9:00-17:00
Lektor
Václav Rázl
Cena
2650 Kč
Místo
FYZIOFITNESS ČERNOŠICE

OBSAH KURZU

  • teoretický základ běhu
  • cviky pro uvědomění a obnovu pohybových vzorů
  • funkce chodidla při došlapu
  • funkce končetin při běhu
  • praktická část venku

CO SE NAUČÍTE?

  • obnovit přirozené pohybové vzory
  • odrazovou a kročnou funkci končetin
  • rotaci těla při běhu
Přihlásit se na kurz