+420 773 998 338
Nevíte si rady? Zavolejte nám, rádi vám poradíme.

SHYBY – KLIKY – STOJKY

TERMÍN 29.11.2020 9:00 – 17:00
LEKTOR Jakub Hejný
CENA 2450 Kč
MÍSTO FYZIOFITNESS ČERNOŠICE

CO SE DOZVÍTE?

  • jak docílit svalové souhry při klasickém provedení shybu a kliku
  • velké množství průpravných cviků pro dosažení správného provedení
  • bohatý zásobník různých variant těchto dvou cviků s využitím kročného cyklu
  • možnost využití pohybových vzorců v každém sportu
  • způsob aktivace vzpřimovacích hybných programů

O kurzu

Snad každý se za svůj život někde přitáhl nebo odtlačil. Tyto cviky jsou velmi obtížné a rozhodně je nezvládne každý. Je proto velmi diskutabilní prezentovat je jako cviky základní.

brisni-svaly-ve-vyvojove-kineziologii-2

Správně provedený shyb vytváří lokomoci trupu přes páku pevných paží. Jak ale zajistit pohyb těla vzhůru přes paže se zajištěnou opěrnou funkcí?

kurzy-ve-fitness-shyby-a-kliky

U kliku je zásadní udržení stabilního spojení hrudník-lopatka. Dopracujeme se k tomu přes aktivaci ideomotoriky. Nebudeme tedy nic vědomě zatínat, necháme tělo uvolněné a zpevníme ho vyvoláním vrozených hybných programů. Pohybové vzorce, se kterými se rodíme, vždy vytvářejí lokomoci těla. Budeme to dělat stejně.

Objednávka cvičení

Kurz SHYBY – KLIKY – STOJKY 29.11.2020 – 2450 Kč
Objednat kurz

LEKTOR – Jakub Hejný

Osobní trenér, celoživotní aktivní sportovec a nadšenec do pohybu. S vývojovou kineziologií a principy vrozené lidské motoriky se poprvé seznámil při kurzech a pravidelných setkáních s doktorem Čumpelíkem.
Od té doby své znalosti a dovednosti neustále prohlubuje a zdokonaluje a snaží se přirozené pohybové souhry aplikovat do všech cviků, do každého tréninku.

Při práci s klienty se zaměřuje i na způsoby, jak ideální pohybové chování vpravit i do běžných denních činností, do chůze, ale i do sezení v práci.
Kromě běžných požadavků, jako jsou redukce tuku, zvýšení kondice, či síly, se hlavním cílem stává vyvolání ideální svalové souhry a zabránit tak neustálému zbytečnému přetěžování kloubů a svalů.
Při respektování zmíněných zákonitostí lidské motoriky se u běhu výrazně zvyšuje výkon, stává se pak mnohem efektivnější a hlavně zdravější.

Řídí se dle motta: Neexistuje nezdravý sport, existuje pouze špatné provedení pohybu.