+420 773 998 338
Nevíte si rady? Zavolejte nám, rádi vám poradíme.

ROTACE VE SPORTU – GOLF, TENIS …

ROTACE, ROTACE, ROTACE

TERMÍN 2.2.2020 9:00 – 17:00
10.5.2020 9:00 – 17:00
LEKTOR Jakub Hejný
CENA 2450 Kč
MÍSTO FYZIOFITNESS ČERNOŠICE

CO SE NAUČÍTE?

  • výrazně zvýšíte rozsah svého pohybu při rotacích trupu
  • zvětšíte využitelnou sílu v pažích v krajních pozicích pohybu
  • citelným způsobem ulevíte své páteři
  • mobilizační a uvolňovací cvičení pro správný průběh rotace
  • proč nezahajovat rotaci pánví
  • využívat končetiny pro ideální vedení pohybu
  • cviky pro rozvoj rotace ve vašem sportu
  • díky zharmonizované koordinaci při rotačních pohybech vylepšíte i svůj pohyb po kurtu, hřišti, palubovce…
  • získáte návod na trénování rotačních pohybů

O kurzu

Rotace je důležitou součástí mnoha sportovních disciplín. Nejvíce se projeví při golfu, raketových a pálkových sportech. Rotace je při sportu vždy prováděna dynamicky a s maximálním úsilím a v takovém případě je nezbytně nutné, aby probíhala podle vrozeného pohybového vzoru. Ovšem lidská zatuhlost a chybný trénink nám brání rozvíjet naši značnou rotabilitu. Trénink v drtivé většině případů probíhá pod vlivem chybných pokynů a s nehybnou krční i hrudní páteří.

Na kurzu ROTAČNÍ POHYBY VE SPORTU se zaměříme na to, jak rozvíjet schopnost rotace v souladu s lidskou motorikou. Kurz je vhodný pro profesionály i rekreační sportovce a trenéry, kteří využívají dynamických rotací.

Nejčastější chybou, které se dopouštějí i špičkoví profesionálové je nedostatečné napřímení nad stojnou nohou. Dochází pak ke „ždímání“ meziobratlových plotének a snížení efektivity výkonu.
Rotace a napřímení musí jít spolu nerozlučně ruku v ruce. Šikmé břišní i zádové svalové řetězce hází při správném provedení celý trup za kročnou paží nad oporu odrazové nohy.

Při nácviku opětvyvoláme vrozený vzpřimovací program a spustíme celotělovou svalovou aktivitu, která vyústí v optimální stabilitu trupu a sílu v končetinách.

Objednávka cvičení

Kurz ROTACE VE SPORTU – GOLF, TENIS … 2.2.2020 – 2450 Kč
Objednat kurz
Kurz ROTACE VE SPORTU – GOLF, TENIS … 10.5.2020 – 2450 Kč
Objednat kurz

LEKTOR – Jakub Hejný

Osobní trenér, celoživotní aktivní sportovec a nadšenec do pohybu. S vývojovou kineziologií a principy vrozené lidské motoriky se poprvé seznámil při kurzech a pravidelných setkáních s doktorem Čumpelíkem.
Od té doby své znalosti a dovednosti neustále prohlubuje a zdokonaluje a snaží se přirozené pohybové souhry aplikovat do všech cviků, do každého tréninku.

Při práci s klienty se zaměřuje i na způsoby, jak ideální pohybové chování vpravit i do běžných denních činností, do chůze, ale i do sezení v práci.
Kromě běžných požadavků, jako jsou redukce tuku, zvýšení kondice, či síly, se hlavním cílem stává vyvolání ideální svalové souhry a zabránit tak neustálému zbytečnému přetěžování kloubů a svalů.
Při respektování zmíněných zákonitostí lidské motoriky se u běhu výrazně zvyšuje výkon, stává se pak mnohem efektivnější a hlavně zdravější.

Řídí se dle motta: Neexistuje nezdravý sport, existuje pouze špatné provedení pohybu.