+420 773 998 338
Nevíte si rady? Zavolejte nám, rádi vám poradíme.

FYZIOJÓGA

OBJEVOVÁNÍ POZIC, ODKOUKANÝCH OD DĚTÍ

TERMÍN 24.05.2020 9:00-17:00
06.09.2020 9:00-17:00
28.11.2020 9:00-17:00
LEKTOR Jakub Hejný
CENA 2450 Kč
MÍSTO FYZIOFITNESS ČERNOŠICE

CO SE DOZVÍTE?

  • vnímat jednotlivé polohy při různých pokynech
  • co je v daných pozicích důležité a jaké souhry je třeba rozvíjet
  • jak docílit u poloh ideální harmonické souhry celého těla
  • velký zásobník cviků, obohacený o naprosto originální pozice, které nikde jinde nenaleznete

O kurzu

Je jóga pro naše tělo zdravá nebo naopak nevhodná? Pomáhá při problémech se zády, nebo naopak stav zhoršuje?

No jak kdy a jak s kým. Tento propracovaný systém různých poloh je vždy takový, jak ho vnímá a cítí ten, kdo ho provádí.
Pokud je toto cvičení prováděno přirozeně, a vyhneme se tedy pokynům typu „vytahování hlavy v prodloužení páteře, stahování lopatek dolů“ apod., tak je přínos pro naše zdravé klouby a držení těla značný.
V případě, že lektor nevnímá vrozené svalové souhry, může nastat velký problém. Při tomto druhu posilování a uvolňování svalů se dostáváme do krajních poloh a jakákoliv nepřirozenost může znamenat pro naše klouby značné riziko!

aktivace-vrozenych-souher-1

Nikdy se nezaměřujeme jen na některou část našeho těla, ale vždy ovlivňujeme celý systém.
To pozitivně ovlivní kvalitu dýchání. Tradiční jóga dech neznásilňuje, ale vnímá. Je to totiž barometr ideálu nastavení těla. Pokud se napřimuje páteř a svalové řetězce na pohybu harmonicky spolupracují, tak se automaticky a spontánně rozvíjí hrudník.
Staří jogíni pravděpodobně většinu poloh odkoukali od dětí a udělali dobře. Zdravé malé děti se pohybují podle přeprogramovaných programů a vše řídí náš mozek. A ten to umí mnohem lépe než my.
Budeme tedy vnímat pokyny vycházející přímo z nás a nebudeme soupeřit s vlastním tělem.

Objednávka kurzu

Kurz FYZIOJÓGA 24.5. 2020   9:00-17:00 – 2450 Kč
Objednat kurz
Kurz FYZIOJÓGA 6.9. 2020   9:00-17:00 – 2450 Kč
Objednat kurz
Kurz FYZIOJÓGA 28.11. 2020   9:00-17:00 – 2450 Kč
Objednat kurz

LEKTOR – Jakub Hejný

Osobní trenér, celoživotní aktivní sportovec a nadšenec do pohybu. S vývojovou kineziologií a principy vrozené lidské motoriky se poprvé seznámil při kurzech a pravidelných setkáních s doktorem Čumpelíkem.
Od té doby své znalosti a dovednosti neustále prohlubuje a zdokonaluje a snaží se přirozené pohybové souhry aplikovat do všech cviků, do každého tréninku.

Při práci s klienty se zaměřuje i na způsoby, jak ideální pohybové chování vpravit i do běžných denních činností, do chůze, ale i do sezení v práci.
Kromě běžných požadavků, jako jsou redukce tuku, zvýšení kondice, či síly, se hlavním cílem stává vyvolání ideální svalové souhry a zabránit tak neustálému zbytečnému přetěžování kloubů a svalů.
Při respektování zmíněných zákonitostí lidské motoriky se u běhu výrazně zvyšuje výkon, stává se pak mnohem efektivnější a hlavně zdravější.

Řídí se dle motta: Neexistuje nezdravý sport, existuje pouze špatné provedení pohybu.