+420 773 998 338
Nevíte si rady? Zavolejte nám, rádi vám poradíme.

SÍLA – STABILITA – MOBILITA S FUNKČNÍMI POMŮCKAMI

JAK VÝRAZNĚ ZVÝŠIT SÍLU BĚHEM JEDNOHO MĚSÍCE

TERMÍNY 13.9.2020  9:00-17:00
12.12.2020  9:00-17:00
LEKTOR Martin Strážnický
CENA 2450 Kč
MÍSTO FYZIOFITNESS ČERNOŠICE

CO SE DOZVÍTE?

  • vnímat zapojení svalových řetězců při cvičení s funkčními pomůckami
  • poznat rozdíl mezi běžným provedením a tím se zachováním přirozených hybných programů
  • analyzovat směr tahu hlavních zapojených svalů
  • používat známé fitness pomůcky jiným způsobem
  • různé varianty provedení a znatelně si rozšíříte zásobník cviků

O kurzu

Aby funkční trénink naplňoval slova ve svém názvu a pohyb byl opravdu funkční, je třeba respektovat zákonitosti specifické lidské motoriky.
Vzít do ruky funkční pomůcku, nebo se postavit na nestabilní plochu, automaticky naznamená, že je trénink tělu prospěšný.

Stejně tak zapojením cviků vycházejících z přirozených lidských činností (jako je sekání kosou nebo mlácení kladivem) nezaručuje, že prováděný úkon bude skutečně pro náš pohybový aparát přínosem.Nesprávně provedený pohyb jen s váhou svého těla může být pro tělo mnohem škodlivější, než ideálně udělaný cvik s těžkou činkou.

funkcni-fyziotrening-1

Pohybujeme se buď v ideálních svalových souhrách, a nebo motorika probíhá v náhradních pohybových modelech.
Tělo zvládne neuvěřitelné věci, ale klouby se musí v každé fázi nacházet v ideální ose pohybu a svalstvo celého těla musí pracovat ve vzájemné harmonii.
Co držíme v rukách,co zvedáme, s čím pohazujeme, není tak podstatné, jako fakt JAK to držíme, JAK to zvedáme a JAK s tím pohazujeme.

Objednávka kurzu

Kurz SÍLA–STABILITA–MOBILITA S FUNKČNÍMI POMŮCKAMI 13.9.2020 – 2450 Kč
Objednat kurz
Kurz SÍLA–STABILITA–MOBILITA S FUNKČNÍMI POMŮCKAMI 12.12.2020 – 2450 Kč
Objednat kurz

LEKTOR – Martin Strážnický

Martin je od malička živel, který rozebral všechna autíčka, aby zjistil, jak fungují. V první třídě začal hrát basketbal (a už nepřestal) a láska ke sportu mu už zůstala. Při studiu trenérství fitness a žurnalistiky na vysoké škole měl možnost porovnávat teorii s praxí a z desítek školení zjistit, co funguje a co ne.

Nerad jen přejímá názory ostatních, ale snaží se o věcech přemýšlet a předat to nejlepší ze sebe. „Po letech intenzivního (basketbalového) tréninku jsem si uvědomil, jaké stopy na mě tréninkové metody mnoha trenérů zanechaly. Většina trenéru jen papouškuje své předchůdce, a přitom vůbec netuší, co způsobují svým svěřencům. Buďte lepší než oni!“